Facebook

Cikkek
2018 05 19 én szombaton utaztunk ki a szlovákiai  Senica katonai lőtérre, ahol a már hagyományosnak mondható nagytávolságú lövészverseny került ismét megrendezésre.

Az előzetes terv az volt hogy még pénteken kiutazunk és gyakorlásként végiglőjük a pályát de úgy alakult hogy csak szombaton hajnalban tudtunk elindulni. Pedig nagyon jó lett volna a gyakorlás,  teljesen új fegyverrel lőttem mindkét kategóriában, a  péntek délutáni  100 m nullázást követően kellett másnap 600 m től 1000 m ig versenyezni a Standard kategóriában, és 500 tól 1400 ig a Magnum kategóriában.  Nem volt mit tenni, a Strelok ballisztikai programmal végigszámoltam a távolságokat, a kapott értékeket felírtam, aztán majd lesz valahogy alapon vártam a kezdést.

Többen voltunk kint magyarok, és a squad beosztás alapján Dr Kovács Árpi és Simonyi Ottó lőttek előttem, így kézenfekvő volt hogy spotterként segítsem őket ha tudom, és később ők segítenek amikor én lövök. Már az elején látszott hogy nem lesz könnyű napunk, erős 2-4 m/s közötti szél, ferdén hátulról fújt, a szélzászlók meg össze vissza álltak, szinte minden távolságon más irányú szelet jeleztek. Aztán hamar kiderült hogy a becsapós szél a lövéseket is össze vissza dobálja,  - mindketten.308 win kaliberrel lőttek, hosszú csővel a Super Standard kategóriában, 500 - 1100 m közötti távokon  -  a 7,62 átmérőjű lövedékek  szélérzékenyebbek nagyobb távolságokon mint a 7mm, illetve 6,5 mm lövedékek. Elég jól meglőtték a 700, 800, 900,1000, 1100 m fém célokat, aztán az 550, 500 fém és papír célokat is.

A következő squad ban már én lőttem a Standard kategóriában, 6,5x47 Lapua kaliberű puskával, Swarovski X5 céltávcsővel. A látottak alapján nem tekertem semmilyen kompenzációt a szélre, és kértem Árpit hogy a spektívvel figyelje hova megy az első lövés, mert nincs lepróbált ballisztikám, és majd a lövés után próbálok korrigálni.

Talán én lepődtem meg legjobban de telibe lőttem a célt 600 m, 700m,800, 900 m is, aztán az 1000 m en az első két lövés kiment oldalra, az utolsó kettő megint találat.

550 m en és 500 m is jó volt a számítás, megnyugodtam a végére , hogy ennyire stabilan működik az új fegyver, céltávcső, lőszer összeállítás, és a Quick Load töltési program által számolt  lövedék kezdősebesség is megfelel a valóságnak.

Ottó egyszerre lőtte velem a Magnum kategóriát (megjegyzem hogy ő is Swarovski X5 céltávcsővel), nem láttam mennyi pontot ért el , de bizakodónak tűnt.  A Magnum versenyszámot az új 338 Lapua Magnum  kaliberű Accuracy International fegyverrel lőttem, sajnos itt már nem voltak jók a számolt értékek, kevés pontot szedtem össze , de a ballisztikát nagyjából be tudtam állítani, és a fegyver pontosságáról is megbizonyosodtam.

Image title

Az eredményhirdetéskor nagyon örültem hogy Ottó a magnum kategóriában lett dobogós , én pedig a standard kategóriában végeztem az élen, elégedetten jöttünk haza, és készülhetünk a következő, júniusi versenyre.

Tógyer Imre

Keresés folyamatban...
Rendezvények
Minősítő verseny, Vadászverseny2015-03-25 19:44:14  Május 16. 09.00.-tólMinősítő verseny,100m., + Precíziós verseny
  Május 17. 09.00-tólVadászverseny I.forduló
BRSE Precíziós verseny2015-03-25 19:43:09Április 11. 09.00.-tólMinősítő verseny, 100m., +Precíziós verseny